Z okazji 40. rocznicy wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły na Papieża, 14.10.2018 r. o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi Królowej na Klinach Borkowskich w Krakowie odbyła się dziękczynna Msza Święta.

Przewodniczący Eucharystii proboszcz, ks. Bogdan Leśniak, w czasie kazania zacytował wiele znamiennych słów, które z głębi swej miłości, wiary i troski kierował do ludzi Jan Paweł II.  Zabrzmiało też wzruszające po dziś zawołanie z 1978 r.: „Habemus Papam - zwiastuję wam radość wielką, mamy papieża…”.

W oprawę muzyczną Mszy św. włączyła się, zaproszona z tej okazji, kapela góralska, a na ekranie projekcyjnym pojawiała się postać jakże bliskiego wielu człowieka – zamyślonego opartego o pastorał Ojca Świętego. Kolorystyka dekoracji kwiatowej zdobiącej prezbiterium podkreślała specyfikę uroczystości.

Również druga część tego nadzwyczajnego wieczoru dostarczyła zgromadzonym wspaniałych wrażeń i głębokich doznań. Koncert w wykonaniu góralskiej kapeli „Wałasi” ukazał białą postać wśród natury, na halach, pośród strumieni i górskich przestrzeni. Zbigniew Wałach, założyciel zespołu, podkreślał, że ich niezwykłą muzykę inspiruje właśnie natura i tradycja, co doskonale obrazowały porywające dźwięki. Dobry koncert to nie tylko dobra muzyka, ale także ciekawe i właściwe oświetlenie, ponieważ światło zwielokrotnia doświadczanie, dodaje plastyczności i charakteru wydarzeniu. Tym aspektem, na żywo, zajmował się ks. Bogdan Leśniak. Oprócz barw, kształtów i ruchu dużą rolę odgrywały też świetlne ukierunkowujące napisy, które płynęły w przestrzeni. Dowodem wdzięczności i uznania dla twórców świętowania były ogromne długotrwałe brawa.